Son güncellenme :03.10.2013 16:07

Anasayfa > GÜNCEL HABERLER > Tavşancıl’da Hizmet Binası tartışması!

03.10.2013 Per, 16:07

 Halk satılmasını istemiyor

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın takas etmek istediği ve bir türlü meclisten geçiremediği Tavşancıl eski Belediye Binası’nın satılmaması ile ilgili rapor sonuçlandı. Halk hizmet binasının satılmasını istemiyor.

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın takas etmek istediği ve bir türlü meclisten geçiremediği Tavşancıl eski Belediye Binası’nın satılmaması ve Mimar Sinan Mahallesindeki onlarca taşınmaz için Bayındırlık ve İmar Komisyonu’nun raporu sonuçlandı. Rapora göre Mimar Sinan Mahallesi’nde ki taşınmazlar ve Tavşancıl ek hizmet binasının yapılacak takaslar ile belediyeyi zarara uğratacağı ve halkında satılmasına karşı olduğunu rapor halinde belediye başkanlığına sundu.

RAPORA İMZA ATMADI
Yaklaşık iki yıldır sürekli Dilovası’nın gündeminde olan ve halkın ciddi bir şekilde karşı durmasına rağmen Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’ın önce satmak ve daha sonra takas etmek istediği Tavşancıl hizmet binasının satılmamasına ilişkin rapor Bayındırlık ve İmar Komisyonu tarafından belediyeye sunuldu. Rapora; Komisyon Başkanı AKP’li Meclis üyesi Melik İpek, yine AKP’li İrfan Çilek, CHP Meclis Üyesi Muhittin Avat’ın imzaları bulurken, AKP’nin Tavşancıl Meclis Üyesi Selçuk Avcı imza atmadı.

HALK İSTEMİYOR
Tavşancıl Köyü 330 ada 1 nolu parsel ve üzerinde bulunan ek hizmet binası ile Mimar Sinan Mahallesi sınırları dâhilinde, maliye hizmet hazinesine ait olan 12 adet taşınmazın takas işlemi düşünen belediyeye sunulan raporda, ‘Hisse Takasında kullanılacak parsellerin takas işlemleri sonrasında belediyemizin zarara uğrayabileceği’ ön görüldü. Komisyon, vatandaştan görüş aldı ve rapora şunları ekledi: “Tavşancıl halkı ek hizmet binasının satılmasını istemediğinden ek hizmet binasının satışı uygun görülmemiştir.”

rapor (1)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.